VŠĮ TRAKŲ LIGONINĖS DARBO ORGANIZAVIMO AKTUALIJOS KARANTINO METU

2020-04-23
Aku-20200422_101813.jpg

Susiklosčiusi ekstremali situacija dėl COVID-19 negailestingai pakoregavo visų įstaigų ir organizacijų darbo organizavimo tvarkas, nusistovėjusias taisykles ir įpročius teko keisti kitais, o pati situacija iš visuomenės pareikalavo kantrybės, supratimo ir sąmoningumo.

Viena didžiausių naštų šiuo periodu tenka sveikatos priežiūros specialistams, kurie, nepaisydami sudėtingų sąlygų ir grėsmės jų pačių sveikatai ir gyvybei, sąžiningai ir profesionaliai atlieka savo pareigas. Medicinos sektoriaus darbuotojų stiprybė ir pašaukimas šio klastingo viruso akivaizdoje teikia vilties mums visiems, todėl visos VšĮ Trakų ligoninės administracijos vardu reiškiame nuoširdžią padėką visiems mūsų įstaigos sveikatos priežiūros specialistams už geranoriškumą ir besąlygišką atsidavimą darbui.

Tuo tarpu, kaip ir visose Lietuvos ligoninėse, taip ir VšĮ Trakų ligoninėje, ypatingų korekcijų prireikė įgyvendinant darbo organizavimo tvarką pagal reikalavimus, nustatytus karantino laikotarpiui ir galiosiančius iki karantino atšaukimo. Atsižvelgdami į šią sąlygą, siekiame suteikti informacijos gyventojams kai kuriais jiems aktualiais klausimais.

Visų pirma, norėtumėm pabrėžti, kad gyvenimas nesustojo nei pačioje ligoninėje, nei už jos ribų. Taip  pat, atsižvelgiant į tai, kad išlieka žmogiškasis faktorius, išlieka ir poreikis teikti visas gydymo paslaugas, žinoma, imantis visų specialiųjų atsargumo priemonių. Viena jų yra pacientų srautų reguliavimas, atskiriant dvi pacientų grupes – karščiuojančių ir nekarščiuojančių. Be to, pacientai iš kitų gydymo įstaigų, priimami tik su atliktu neigiamu PGR tyrimo atsakymu dėl COVID-19 ligos. Taip pat, kiekvienas pacientas, kuriam reikalinga taikyti stacionarų gydymą, privalo būti izoliuotas atskiroje palatoje, paimtas tyrimas dėl COVID- ligos ( buvo paimta 36 tyrimai ), gavus neigiamą atsakymą jis bus perkeliamas į reikiamą skyrių. Gavus teigiamą atsakymą, pacientas bus nukreipiamas į VUL SK, infekcinių ligų skyrių. Tokio atsakymo gavimas užtrunka 12–24 val. Pažymėtina, kad atsakymo laukimo periodu visa būtinoji pagalba asmeniui yra teikiama.

Ligoninėje toliau veiklą vykdo ir Akušerijos-ginekologijos skyrius. Kiekviena atvykusi nėščioji ar gimdyvė izoliuojama atskiroje palatoje Akušerijos-ginekologijos skyriuje, jai atliekamas tyrimas dėl COVID-19 ligos.

Be visų išvardintų priemonių, taikomų pacientams, minėtinos ir priemonės, taikomos visam ligoninės personalui. Ligoninės darbuotojai yra tiriami dėl COVID-19 ligos, iki šios dienos ištirti 181 asmenys. Tyrimai nuolat kartojami. Taip pat, kiekvieną rytą kiekvienam ateinančiam į darbą personalo darbuotojui privalomai matuojama kūno temperatūra. Atkreiptinas dėmesys, kad ligoninės darbuotojai yra aprūpinti asmeninės apsaugos priemonėmis, priklausomai nuo teikiamų paslaugų pobūdžio, pagal rekomenduojamus saugumo lygius.

Informuojame, kad ligoninės personalas yra aprūpintas būtinomis apsaugos priemonėmis. Respiratorių FFP2 ir vienkartinių veido kaukių esame įsigiję už 16 tūkst. eurų, kitų asmeninės apsaugos priemonių, tokių kaip vienkartiniai chalatai, pirštinės, kepuraitės, antbačiai ir kt., įsigyta už daugiau kaip 10 tūkst. eurų.

Dėkojame visiems prisidėjusiems prie paramos ligoninės personalui ir besirūpinantiems gyventojų gerove: 1) UAB ,,Xeadex”: pirštinių – 600 vnt., kombinezonų – 70 vnt., vienkartinių chalatų – 50 vnt. Paramos vertė: 1070 Eur; 2) UAB „Intermodal Container Service“: respiratorių FFP2 – 1200 vnt. Paramos vertė 3309,71 Eur; 3) LAISVĖS TV; 4) UAB ,,Remeda” už pritaikytą nuolaidą remontuojant dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą; 5) jau gautos asmeninės apsaugos priemonės ir iš valstybės ekstremalių situacijų rezervo. Taip pat dėkojame Trakų rajono savivaldybės merei Editai Rudelienei ir Trakų rajono savivaldybės administracijos direktoriui Dariui Kvedaravičiui kurie nuolat papildo įstaigos rezervus asmeninės apsaugos priemonėmis.

Tikimės, kad visų mūsų susitelkimas bendram darbui ir visuomenės gerovei padės įveikti šio sudėtingo periodo iššūkius. Tam tikslui kviečiame visus norinčius ir galinčius paremti ir pervesti pajamų mokesčio dalį VšĮ Trakų ligoninei.

Aku 20200422_101813
SAl 20200408_145940
20200416_130628

VšĮ Trakų ligoninės direktorius  Antanas Česnulevičius

© 2019m. VšĮ „Trakų ligoninė”. Mindaugo g. 17, LT-21114 Trakai. Telefonas: 8 (528) 55 785, El.paštas: info@trakuligonine.lt
Įstaigos kodas: 181383493, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.