VšĮ Trakų ligoninėje teikiamos slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos nauja tvarka

2023-05-03
nursing-care-hospital.jpg

Norime atkreipti dėmesį, kad Sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka keitėsi reikalavimai gauti slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas ligoninėje.  Stacionarinės palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos skiriamos bet kurio amžiaus asmenims, kurių sveikatos būklė sunki ir yra aiški ligos diagnozė, kai nereikalingas papildomas ištyrimas ir aktyvus gydymas, bet būtinos slaugos ir simptominio gydymo paslaugos.

Siuntimą gauti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms išduoda šeimos gydytojas/ gydantis gydytojas asmenims, kurių sveikatos būklė atitinka šias sąlygas:

• asmuo dėl ligų ar organizmo sistemų sutrikimų kasdieniame gyvenime yra visiškai priklausomas arba beveik visiškai priklausomas nuo kitų žmonių pagalbos (reikalinga pagalba valgant, rūpinantis asmens higiena, rengiantis, judant, be kito asmens pagalbos nesugeba atsisėsti, persėsti iš lovos ant WC kėdės, apsiversti nuo vieno šono ant kito, savarankiškai vartoti vaistus ir pan.);
  • asmuo sunkios sveikatos būklės, kai jis nesuvokia savęs ir aplinkos, nereaguoja į išorinius stimulus, bet yra išlikusios gyvybinės funkcijos bei miego ir būdravimo ciklai.
  • asmuo, kuriam sutrikusi minčių raiška ir orientacija aplinkoje, šios būklės turi būti patvirtintos gydytojo psichiatro.

Šeimos gydytojas/ gydantis gydytojas siųsdamas pacientą į ligoninę palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugoms kartu su siuntimu turi išrašyti ir kompensuojamus vaistus.

Dėl poreikio tęsti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas ligoninėje sprendžia gydantis gydytojas, kuris kas 30 dienų vertina paciento sveikatos būklę pagal specialų klausimyną. Nustačius mažą ar vidutinį slaugos paslaugų poreikį, gydantis gydytojas informuoja paciento šeimos gydytoją, kad pacientas išrašomas į namus. Pagal poreikį šeimos gydytojas nukreipia pacientą ambulatorinėms slaugos paslaugoms namuose.

Kviečiame kreiptis dėl slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugų į VŠĮ Trakų ligoninę telefonu tel.  8-(528)-55 814, el. paštu info@trakuligonine.lt