Trakuose – pirmieji skiepai nuo COVID-19

2021-01-15
20210113_1122561.jpg

 

Sausio 13-oji nuo šiol Trakų ligoninės darbuotojams visam laikui įsimins ne tik kaip valstybinė šventė, bet ir kaip ilgai laukta šviesa tunelio gale, kai galima jaustis ramiau ir saugiau –  ligoninės darbuotojai paskiepyti nuo COVID-19.

 

Vakcinacija atlikta Trakų ligoninėje, kur personalą skiepijo VUL Santaros klinikų ir Trakų ligoninės darbuotojai. Iš viso „Pfizer-BioNTech“ vakcina paskiepyti 50 specialistų, dirbančių arba turintčių artimą kontaktą su COVID-19 pacientais.

 

Vienas iš pasiskiepijusių – Trakų ligoninės gydytojas Linas Rekus po vakcinacijos teigė, kad skiepas visai neskausmingas, o dvejonių, ar skiepytis, nebuvo: „Esu laimingas ir džiaugiuosi, kad vakcina mus pagaliau pasiekė. Tai didžiulis įvykis, leisiantis jaustis daug saugiau. Dirbant ligoninėje, kur kasdien matome sergančius žmones, klausimų dėl vakcinacijos nekyla – norisi nuraminti žmones, kurie jaudinasi dėl vakcinos poveikio, ir savo pavyzdžiu parodyti, jog vakcina saugi, nei vienam Trakų ligoninės darbuotojui, kuris buvo paskiepytas, nepasireiškė jokių pašalinių reakcijų“.

 

Trakų ligoninei organizuojant vakcinacijos procedūrą drauge pasiskiepyti buvo sudarytos sąlygos ir Trakų medicinos centro dializės klinikos pacientams bei Trakų greitosios medicinos pagalbos darbuotojams. Visi jie jaučiasi puikiai, visgi visiškai atsipalaiduoti tol, kol negaus antrosios vakcinos dozės, dar negalės – skiepas bus kartojamas praėjus trijų savaičių laikotarpiui.

 

„Sunku nuslėpti jaudulį ir džiaugsmą – tai istorinis įvykis, turintis milžinišką reikšmę kiekvienam iš mūsų. Labai džiaugiuosi dėl savo komandos, kuri ilgus mėnesius pasiaukojančiai dirbo rizikuodama savo ir savo artimųjų sveikata – pagaliau bus galima bent kiek lengviau atsikvėpti ir toliau sutelkti pastangas pagalbai ligoniams užtikrinti. Su dideliu nekantrumu laukiu, kada bus paskiepyta visuomenė, nes žmonių saugumas – svarbiausia“, – sakė Trakų ligoninės vadovas Antanas Česnulevičius.

 

„Pfizer-BioNTech“ vakcina, kuria paskiepyti Trakų ligoninės darbuotojai, yra naujos struktūros. Informacinė RNR vakcina, patekusi į organizmą, sukelia viruso SARS-CoV-2 baltymo S gamybą ir imuninė sistema, jį atpažinusi kaip antigeną, padeda gaminti specifinius antikūnus ir specialiąsias T ląsteles. Šios ląstelės ir antikūnai yra atsakingi už viruso plitimo organizme mažinimą, jo sunaikinimą ir pašalinimą. Ir vėliau, jei žmogaus organizmas turės kontaktą su šiuo virusu, jo imuninės sistema jį atpažins ir bus pasirengusi apsiginti. COVID-19 vakcina – nauja, ir kaip matoma iš klinikinių tyrimų ji nuo COVID-19 ligos yra veiksminga.

 

 

© 2019m. VšĮ „Trakų ligoninė”. Mindaugo g. 17, LT-21114 Trakai. Telefonas: 8 (528) 55 785, El.paštas: info@trakuligonine.lt
Įstaigos kodas: 181383493, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.