Trakų ligoninėje – antrasis vakcinos skiepas nuo COVID-19

2021-02-05
20210203_102120.jpg

 

Vasario 3 d. Trakų ligoninės personalas buvo paskiepytas antrąja vakcinos nuo COVID-19 doze. Antruoju etapu paskiepyti 48 darbuotojai, pasak kurių, jau bus galima pradėti ramiau dirbti. 

 

Personalo vakcinacija, kaip ir pirmojo etapo metu, vyko Trakų ligoninėje – darbuotojus skiepijo VUL Santaros klinikų ir Trakų ligoninės specialistai. Ši vakcina atlikta visiems, kurie pirmąją dozę gavo praėjus trijų savaičių pertraukai po pirmo skiepo. Taip pat pakartotinai buvo paskiepyti 11 Trakų greitosios medicinos pagalbos darbuotojai bei 9 Trakų medicinos centro dializės klinikos pacientai.

 

Antrąjį skiepą gavęs Trakų ligoninės gydytojas Linas Rekus po vakcinacijos teigė, kad jaučiasi puikiai, šalutinis poveikis, kaip ir pirmosios vakcinacijos atveju, nepasireiškė: „Džiaugiuosi, kad gavus antrą dozę galėsime ramiau pradėti dirbti, teikti pagalbą pacientams, planuoti grįžti į normalų gyvenimą. Įgijus imunitetą bus ramiau ir dėl artimųjų“.

 

Pasak Trakų ligoninės vadovo A. Česnulevičiaus, po pirmosios vakcinacijos vienas asmuo užsikrėtė koronavirusu – jis galėjo užsikrėsti ir prieš skiepijimą, ir po jo, nes viena vakcinos dozė imuniteto nuo ligos dar nesukuria. Pakankama imuninės sistemos apsauga susidaro praėjus savaitei po antro skiepo: „Lengviau atsipalaiduoti bus galima tik tada, kai paskiepyti darbuotojai įgis imunitetą, tačiau nuotaikos kolektyve jau tikrai pozityvios“, – teigė vadovas.

 

Atsižvelgiant į šalyje gerėjančią padėtį dėl COVID-19 susirgimų ir mažėjantį sergančių asmenų skaičių Trakų rajone nuo vasario 5 d. Trakų ligoninės COVID-19 skyrius yra uždaromas ir ligoniai nuo šios dienos bus gydomi Vilniuje. Trakų ligoninė, savo ruožtu, pilna apimtimi atnaujina darbą terapijos, slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuose. Paslaugas toliau teikia akušerijos-ginekologijos, chirurgijos-traumatologijos ir vaikų ligų skyriai.

 

   

   

   

   

 

 

© 2019m. VšĮ „Trakų ligoninė”. Mindaugo g. 17, LT-21114 Trakai. Telefonas: 8 (528) 55 785, El.paštas: info@trakuligonine.lt
Įstaigos kodas: 181383493, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.