Trakų ligoninė ruošiasi personalo vakcinavimui

2021-01-12
20210106_153227.jpg

Naujuosius metus Trakų ligoninė pasitiko su viltimi, jog netrukus gali pavykti lengviau atsikvėpti – jau nuo kitos savaitės pradedamas ligoninės darbuotojų vakcinavimas nuo COVID-19. 

Pasak Trakų ligoninės vadovo A. Česnulevičiaus, šiuo metu ligoninėje dirba 232 darbuotojų. Kitą savaitę ligoninės personalas, nepriklausomai nuo užimamų pareigų, vyks skiepytis į Vilniaus universiteto ligoninę Santaros klinikas, vėliau skiepas bus kartojamas praėjus trijų savaičių laikotarpiui.

„Šiandien COVID-19 virusu serga dešimt Trakų ligoninės personalo darbuotojų, vienas asmuo yra saviizoliacijoje. Nors visuomenėje vis dar pasigirsta nuomonių, neigiančių skiepų saugumą ir efektyvumą, svarbu suprasti, jog šiuolaikinių technologijų pažangos nulemtas toks greitas vakcinos atradimas yra didžiulis laimėjimas sveikatos sistemai šiuo sudėtingu laikotarpiu, galintis visus mus pamažu gražinti į normalų gyvenimą“, – akcentuoja ligoninės vadovas, ragindamas gyventojus kritiškai vertinti prieš skiepus nusiteikusių asmenų viešumoje platinamą informaciją ir remtis tik oficialių valstybės institucijų pateikiamais duomenimis. 

Pasak A. Česnulevičiaus, vakcina, kuria skiepijami Lietuvos gyventojai, yra naujos struktūros. Informacinės RNR vakcina, patekusi į organizmą, sukelia viruso SARS-CoV-2 baltymo S gamybą ir imuninė sistema, jį atpažinusi kaip antigeną, padeda gaminti specifinius antikūnus ir specialiąsias T ląsteles. Šios ląstelės ir antikūnai yra atsakingi už viruso plitimo organizme mažinimą, jo sunaikinimą ir pašalinimą. Ir vėliau, jei žmogaus organizmas turės kontaktą su šiuo virusu, jo imuninės sistema jį atpažins ir bus pasirengusi apsiginti. COVID-19 vakcina – nauja, ir kaip matome iš klinikinių tyrimų ji nuo COVID-19 ligos yra veiksminga. 

Pasak vadovo, Vyriausybės įvestos griežtesnės karantino sąlygos, bent stebint šiandienos Trakų rajono susirgimų statistiką, panašu, pasiteisino: „Juntame, jog pamažu padėtis stabilizuojasi, nors ir toliau išlieka sudėtinga. Nors susirgimų vis dar daug, tačiau nebėra tokios milžiniškos susirgimų bangos, kurią stebėjome gruodžio mėnesį. Visgi personalo darbo krūvis vis dar išlieka labai didelis – esu labai dėkingas komandai, kuri jau ilgus mėnesius rodo milžiniškas pastangas, atsidavimą ir susitelkimą, užtikrinant efektyvų ligoninės darbą“, – apie situaciją ligoninėje pasakoja vadovas.

Šiandien Trakų ligoninėje gydomi 25 pacientai, sergantys Covid-19 liga, 12-kai iš jų reikalinga ir deguonies prieiga. Iš viso šiuo metu ligoninėje yra įsteigtos 25 lovos šia liga sergantiems pacientams, tad kol kas techninių resursų situacijai suvaldyti pakanka. Per pastarąją savaitę nuo COVID-19 ligos pasveiko ir iš ligoninės buvo išrašyta 17 pacientų. 

Šiandien visi ligoninės skyriai, įskaitant ir akušerijos bei chirurgijos-traumatologijos skyrius, dirba ir pacientus priima įprastai. 

Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis (sausio 3 d.), Trakų rajone COVID-19 liga serga 901 asmuo, pasveiko – 705, iš viso patvirtintų atvejų 1616. 

 

© 2019m. VšĮ „Trakų ligoninė”. Mindaugo g. 17, LT-21114 Trakai. Telefonas: 8 (528) 55 785, El.paštas: info@trakuligonine.lt
Įstaigos kodas: 181383493, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.