VšĮ Trakų ligoninės priėmimo skubiosios pagalbos skyriuje užsienio šalyse populiarios telemedicinos paslaugos!

2023-01-26
IMG_2766.jpg

VšĮ Trakų ligoninės žengia su naujovėmis ir startuoja pilotiniame telemedicinos projekte „Skubiosios telemedicinos paslaugų teikimas skubios medicinos pagalbos skyriuose“, kuris yra finansuojamas Europos Sąjungos (ES) lėšomis.

Šio Nacionalinio projekto pagrindu trijose didžiosiose Lietuvos Respublikinėse ligoninėse įkurti telemedicinos konsultacijų centrai. Džiaugiamės, kad VšĮ Trakų ligoninė, viena iš nedaugelio Vilniaus ir Kauno regionų gydymo įstaigų, bendradarbiaujant su VšĮ Respublikine Vilniaus universitetine ligonine, gali prisidėti prie inovatyvaus, pažangaus telemedicinos proceso įvedimo į Lietuvos sveikatos sektorių.

Naujovės užtikrins, jog pacientams ir jų artimiesiems nebereikės vykti į didžiųjų miestų ligoninių skubiosios pagalbos skyrius konsultacijoms. Jos bus kokybiškai suteiktos ligoninėje, o prireikus guldyti į ligoninę didžiuosiuose centruose, pacientai bus nuvežami tiesiai į specializuotus skyrius.

VšĮ Trakų ligoninė atliko visus  parengiamuosius darbus, apmokė priėmimo skubiosios pagalbos skyriuje dirbančius specialistus, atliko modernios įrangos diegimo darbus ir jau yra pasirengusi su skubios medicinos pagalbos kolegomis iš VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės teikti paslaugas pacientams. Trakų ligoninės medikams konsultacijas pamainomis teikia 15 VšĮ Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės skubios pagalbos skyriaus gydytojų.

Telemedicinos paslaugų užtikrinimas veikia 24/7 rėžimu. Trakų ligoninės medikai, pakankamai sudėtingais atvejais, kai paciento sveikatos būklė reikalauja aukštesnės gydytojų specialistų kvalifikacijos vertinimo, naudojant telemedicinos įrangą, turi galimybę su universitetinės ligoninės gydytojais keistis svarbia informacija apie pacientus, konsultuosis priimant sprendimus dėl tolimesnio gydymo ir suteiks operatyvią, reikiamą pagalbą.

VšĮ Trakų ligoninės tikslas yra gerinti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir prieinamumą rajono gyventojams, todėl tikimės, kad šis Nacionalinis projektas bus sėkmingas ir suteiks galimybę plėtoti telemedicinos paslaugas plačiau. Esame įsitikinę, kad Trakų ligoninė turi žengti su naujovėmis, išnaudojant pažangiausias technologijas sveikatos sektoriuje, pacientų sveikatos labui.

Informuojame, kad ligoninės priėmimo skubiosios pagalbos skyriaus budintis gydytojas priima sprendimą dėl indikacijų telemedicinos paslaugoms ir tik pacientui sutikus, jos gali būti teikiamos.

 

© 2019m. VšĮ „Trakų ligoninė”. Mindaugo g. 17, LT-21114 Trakai. Telefonas: 8 (528) 55 785, El.paštas: info@trakuligonine.lt
Įstaigos kodas: 181383493, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.