Vaikų krūminių dantų dengimo silantais prevencinė programa

Skirta vaikų nuo 6 iki 14 metų nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių ėduonies prevencijai

Lietuvoje dantų ėduonis labai paplitęs: net 68 proc. trimečių vaikų dantų ir 94 proc. šešiamečių vaikų dantų jau pažeisti ėduonies. Dar blogesni vyresnių vaikų dantys: ėduonis yra pažeidęs nuo 69 iki 98 proc. dvylikamečių ir nuo 84 iki 100 proc. penkiolikmečių dantų. Švedijos mokslininkai nustatė, kad, padengus dantis silantais, apie 80-90 proc. vaikų dantų net po aštuonerių metų lieka nepažeisti ėduonies.

Lietuvoje vykdoma iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto finansuojama programa, skirta vaikų nuo 6 iki 14 metų nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių ėduonies prevencijai. Raginame tėvelius, turinčius 6-13 metų (kol nesukakę 14 metų) vaikų, nuvesti juos pas gydytojus odontologus, kurie padengs jų krūminius dantis nuo ėduonies saugančia medžiaga.

• Vaikų krūminiai dantysi silantais dengiami nemokamai
  • Laiku padengus vaikų dantis silantais, ėduonies atsiradimo tikimybė sumažėja 80-90 procentų.
  • Silantai – tai dantų ėduonies (karieso) profilaktikai skirtos medžiagos, neleidžiančios bakterijoms ir angliavandeniams patekti į dantų vageles bei įdubas ir taip jas apsaugančios nuo dantų ėduonies.
  • Silantais dengiami tik nesugedę nuolatiniai dantys, o padengti dantys tikrinami po 3 mėnesių, vėliau – kiekvieno profilaktinio tikrinimosi metu.
  • Jei silantas iškrenta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra kartojama.