Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa

Programos tikslas – sumažinti mirtingumą nuo krūties vėžio.

Krūties vėžio požymiai:

• darinys krūtyje. Tai yra pagrindinis simptomas sergant krūties vėžiu. Jis neturi nieko bendro su menstruaciniu ciklu. Ypač po menopauzės.
  • krūtų paburkimas arba priešingai-atrofija;
  • krūties sustandėjimas, jautrumas;
  • krūtų skausmas. Netikėtas ir labai stiprus krūtų skausmas. Jis dažnai ūminis, pulsuojantis;
  • kraujingos išskyros iš spenelių, kraujavimas;
  • pasikartojantis mastitas;
  • spenelių formos, spalvos pakitimas;
  • patinimas pažasties limfmazgiuose.

Pastebėjus šiuos simptomus, būtina kreiptis į gydytoją, tačiau, deja, ankstyvoje krūties vėžio stadijoje paprastai nebūna jokių simptomų, todėl norint užkirsti kelią šiai ligai būtina tikrintis reguliariai.

Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų imtinai.

• Kartą per 2 metus atliekamas mamografinis tyrimas.
  • Gavus šeimos gydytojo siuntimą atlikti mamografinį tyrimą, galima iš anksto užsiregistruoti (atvykus arba telefonu) mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje, atliksiančioje tyrimą.
  • Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančios įstaigos.

Kviečiame aktyviai dalyvauti  valstybės finansuojamose prevencinėse programose, kurių efektyvumas pagrįstas medicinos mokslo. Nedelskite, užkirskite kelią klastingų ligų atsiradimui!

• Visos šios paslaugos programoje dalyvaujantiems teikiamos nemokamai.
  • Programos priemonės apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo lėšų.
  • Dėl dalyvavimo programoje kreipkitės į savo šeimos gydytoją.