Gerinama VšĮ Trakų ligoninės paslaugų kokybė ir prieinamumas

2018-12-11
IMG_20181127_141645-1200x900.jpg

Kalėdinės nuotaikos sklando Terapijos skyriuje. Gruodžio pirmąją savaitę ligoninėje atidaromos 4 renovuotos palatos. Patalpose atliktas patalpų remontas, pakeisti langai, elektros instaliacija, vamzdynai, sanitariniai mazgai. Šviesesnėse palatose jau gydomi pirmieji pacientai. Kasmet šiame skyriuje gydosi per 1100 pacientų. Dažniausiai gydomi sergantieji kraujotakos, kvėpavimo ir virškinimo sistemų ligomis.

Nuo šių metų rugsėjo mėnesio ligoninėje ambulatorinės echoskopijos paslaugos teikiamos naujose erdvesnėse patalpose. Kabinetas perkeltas iš ligoninės senojo korpuso rūsyje veikusio kabineto į 2014-2017 m. veikusio kardiologinio kabineto patalpas. Taip pat netrukus po remonto turėtų būti atidaryta ligoninės senojo korpuso laiptinė vedanti į Slaugos ir palaikomojo gydymo ir Terapijos skyrius, konsultacinės poliklinikos Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo kabinetą.

Gerinama ligoninėje teikiamų fizioterapijos paslaugų kokybė. Įsigytas kombinuotas elektroterapijos ir ultragarso terapijos aparatas. Minėti patalpų remontai atlikti ir medicinos įranga įsigyta Trakų rajono savivaldybės ir įstaigos lėšomis.

Prasidėjus gripo sezonui, gripo virusų diagnostikai ligoninėje įsigyta greito nustatymo respiracinių virusų testų. Testo rezultatai gaunami vos per 10 min. Ši moderni gripo viruso nustatymo metodika užtikrina tikslią diagnostiką ir savalaikį gydymą. Laiku paskyrus antivirusinį gydymą gerėja gydymo rezultatas ir mažėja galimų komplikacijų rizika.

Spustelėjus šaltukui, ar prasidėjus plikledžiui, lijundrai, Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius su Chirurgijos-traumatologijos skyriumi dirba padidintu krūviu. Dažniausios šaltojo sezono traumos – riešų ir kulkšnių, alkūnės srities, stipinkaulio, kaklo lūžiai, pagyvenusiems žmonėms – žasto, kaklo lūžiai ir rimtesnės kritimo traumos kaip dubens bei šlaunikaulio viršutinės dalies lūžiai. Labai džiaugiamės, kad turime puikių specialistų kaip ortopedų-traumatologų ir chirurgų, kurie pasitelkiant šiuolaikinės medicinos žinias diagnozuoja, gydo bei operuoja su įstaigoje esančia šiuolaikine įranga.

Nuo lapkričio mėnesio vaikus konsultuoja Vaikų ligų skyriaus vedėjas Rolandas Selvestravičius. Gydytojas ligoninėje dirba nepilnus metus ir jau spėjo įgyti mažųjų pacientų palankumą ir pasitikėjimą. Dėl gydytojo konsultacijos (turint siuntimą) reikėtų kreiptis į Konsultacinės poliklinikos registratūrą.

Planuojama plėsti gydytojo endokrinologo paslaugų apimtis. Atsižvelgiant į rajono gyventojų poreikius, vietoje trijų dienų per mėnesį konsultacijų numatant keturias.

Prasidėjęs šventinis mėnuo, šventiškai nuteikia ir Akušerijos-ginekologijos skyriaus kolektyvą. Per paskutiniąją lapkričio mėnesio ir pirmąsias tris dienas ligoninėje gimė 7 naujagimiai. Džiugina, kad į skyrių atvyksta vis daugiau Trakų rajono gyventojų.

Tikime, kad atliktas patalpų remontas, plečiamos paslaugų apimtys ir diegiami nauji diagnostikos ir gydymo metodai pagerins paslaugų kokybę pacientams ir darbo sąlygas mūsų darbuotojams. Džiugu, kad po truputį nuo 1905 metų veikiantis ligoninės pastatas prikeliamas naujam gyvenimui ir pritaikomas šiuolaikinės medicinos poreikiams.

Viešosios įstaigos Trakų ligoninės direktorius
Antanas Česnulevičius

© 2019m. VšĮ „Trakų ligoninė”. Mindaugo g. 17, LT-21114 Trakai. Telefonas: 8 (528) 55 785, El.paštas: info@trakuligonine.lt
Įstaigos kodas: 181383493, Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.